Piękno Kina: Polski Urok

Czy jest sytuacja, w której biegnący koń unosi w powietrzu wszystkie kopyta w tym samym czasie w swoim kroku? Zabawne i jednocześnie interesujące pytanie. Jednak to zapytanie nie było pierwszym z wielu, które doprowadziły do ​​rozwoju kina.

Aparat

We wczesnych latach XIX wieku pojawiły się dwa prymitywne, ale funkcjonalne urządzenia, które zapoczątkowały erę niemego kina. W końcu nie było już cicho, ponieważ instrumenty muzyczne przychodziły i kołysały się wraz z ruchem spektaklu.

W końcu pojawiła się fotografia, choć na początku czarno-biała. Ulepszenie utorowało drogę do dalszych ulepszeń, które wkrótce dały początek aparatowi filmowemu. Wyrafinowane urządzenie według ówczesnych standardów, które robi zdjęcia z szybkością 30 klatek na sekundę.

Pod koniec ery kina niemego wzmocnienie dźwięku zostało włączone do ruchomych obrazów, które nazwano „talkie”. Niedługo potem przeprowadzono eksperymenty z kolorami i odcieniami w filmie.

Jedną z bardziej popularnych firm zajmujących się kolorystyką był Technicolor. Technika, którą mieli, była odstępstwem od metody innej firmy. Ich proces został wykorzystany w wielu filmach, a jego nazwa – Technicolor – stała się synonimem samego koloru.

Dalsze postępy w technologii zmieniły oblicze aparatu jako całości, w tym kamery filmowej. Jest teraz kompaktowy, pełen funkcji, zdigitalizowany ze zdumiewającą rozdzielczością. Dziś możesz wirtualnie nakręcić film aparatem telefonu.

Kino

Zanim film pojawił się na scenie, ludzie byli traktowani jako „poruszający się” obraz jak w cyrku. Dom wariatów, jaki może przyjść na myśl, ale przeciwnie, widownia była oczarowana i urzeczona.

Korelacja z cyrkiem byłaby taka, że ​​„dom” byłby montowany w pewnym mieście, aby miejscowi mogli zobaczyć i oczywiście zapłacić. Kiedy skończyli, pakują „dom” dla następnego miasta. Pracochłonny, ale przenośny oraz bardzo szeroka i rozbudowana baza widzów.

Gdy kamery ruchu stały się popularne, projektor wyszedł z Francji. Było to u schyłku XIX wieku i stopniowo „cyrk” ustąpił miejsca trwałości. Stare opery zostały przebudowane lub powstały nowe konstrukcje, aby pomieścić widzów.

Potem nastąpił smutny i bolesny konflikt. Druga wojna światowa, po jej zakończeniu, była świadkiem agonii Europy w pasie fizycznego zniszczenia, nie mówiąc już o dóbr niematerialnych. Polska, Francja i Węgry były zaledwie kilkoma krajami europejskimi, które doświadczyły następstw.

Poważne odrodzenie zostało zainicjowane i rozprzestrzeniło się w Europie w pozytywnej ambiwalencji, tak że synagoga, po wojnie, w jej części, została umieszczona na miejscu kina. Ta synagoga z rozrywką istnieje do dziś i nie jest tylko jedna.

Polskie kina dziś

Jak większość krajów w dzisiejszej nowoczesnej erze cyfrowej, stare wciąż istnieje wraz z nowym. Ta lista również to zawiera, ale nie jest obszerna, ale wystarczająco ilustracyjna, aby zobrazować atmosferę polskich kin. To również nie występuje w żadnej kolejności ani rankingu.

Kino Helios. Najliczniejsza obecnie sieć kin w Polsce. Oczywiście cieszy się największą popularnością wśród pięćdziesięciu kin w czterdziestu siedmiu miastach w całej Polsce. Z pewnością przyczynia się do zatrudnienia we wszystkich społecznościach.

Kino Pionier. Prawdopodobnie najstarsze kino na świecie, o czym świadczy certyfikat z Księgi Rekordów Guinnessa.

Kina w miejscach kultu. Efektem po drugiej wojnie światowej jest wykorzystanie świętych miejsc jako kin. To chyba można powiedzieć „tylko w Polsce”.

Polskie Filmy Filmowe

Po omówieniu aspektu sprzętowego, w tej sekcji przeglądamy „oprogramowanie”, jeśli możemy to tak nazwać. Film, „ruchome” obrazy, film, jak jest bardziej znany. Podobnie jak w poprzedniej sekcji, nigdy nie ma być pełną listą filmów o tematyce polskiej; nie ma też porządku ani rangi.

Ida. Ten film zdobył trzy bardzo prestiżowe nagrody, w tym Oscary dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego. Wydany w 2014 roku, został rozprowadzony na całym świecie, przynosząc dochody prawie sześciokrotnie większe niż jego budżet.

Nóż w wodzie. Choć wydany w 1962 roku, nadal jest czarno-biały, ale wyreżyserowany przez słynnego polskiego Francuza Romana Polańskiego. Nominowany do nagrody dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Zimna wojna. Wydany w 2018 roku film zdobył kilka nagród i wyróżnień w najważniejszych konkursach filmowych. Jeśli zwrot w kasie, budżet wrócił pięciokrotnie.

Category: Kino